Shiitake seentega koroona vastu?!

Shiitake seened

Shiitake seened on aastasadu teada-tuntud oma tugevate antibakteriaalsete ja põletikuvastaste toimete poolest ja neid seeni on peetud pikaealisuse sümboliks.

Meil on hea meel jagada teadusartiklit, mille kohaselt võivad seene kasulikud toimed väljenduda ka meie kõigi ühise vaenlase - koroonaviiruse - puhul!

Koroonaviiruse üks tõsisemaid ja ohtlikemaid tüsistusi on kopsupõletik, millele järgneb sagedasti massiline viiruse paljunemine, kus suur põletikuliste rakkude hulk ja immuunsüsteemi massiline süsteemne põletikuline reaktsioon ehk tsütokiinitorm võib viia kopsukahjustuse, ägeda respiratoorse distressi sündroomini ja raskematel juhtudel ka surmani.

β-Glucan extracts

Murphy et al. (2020) leidsid, et shiitake seenest eraldatud ühendid nagu lentinaan ja β-glükaanid vähendasid tsütokiinitormist tingitud põletikulisi näitajaid, mis laboratoorsetes tingimustes vähendasid koroonaviirusest tingitud kopsukahjustusi.

Lisaks näidati, et shiitake ekstraktis leiduvad ühendid vähendasid oksüdatiivset stressi läbi apopotoosi ehk programmeeritud rakusurma, mis demonstreerivad shiitake seene märkimisväärseid immunomodulatoorseid ja kaitsvaid omadusi COVID-19 ja teisi tsütokiinitormi esile kutsuvate viiruste ja põletike kontekstis.

Teadusartikliga saate lähemalt tutvuda siitTeiste shiitake seene imeliste mõjudega tutvumiseks (näiteks eelnevalt mainitud lentinaani mõju vähktõve korral) lugege kindlasti meie blogipostitust, mille leiate siit.

Kuna klientide heaolu ja tervis on meile esmatähtsad, otsustasime meeskonnaga muuta meie shiitake ekstraktid Teile veelgi kättesaadavamaks. Sisestades ostukorvis koodi "EIKOROONALE" saate meie shiitake tinktuuridelt -10% soodustust!

Anna oma panus ning kaitse ennast ja oma lähedaste tervist, hoolitsedes selle eest, et koroonaviirus mööduks tüsistustevabalt.