Raviseened - tervis puhtast loodusest

Raviseened on üks vanimaid looduslikke ravimeid terves maailmas. Ravitsejad Hiinas, Jaapanis ja Venemaal on juba aastatuhandeid kasutanud raviseeni edukalt mitmete tervisehädade leevendamiseks ja ennetamiseks. Alles viimastel aastatel on hakanud raviseened ja neist valmistatud toidulisandid ka Eestis populaarsust koguma. Selle jaoks on mitu head põhjust, miks ka Sina peaksid kaaluma raviseente lisamise oma igapäevamenüüsse.

Penitsilliin - looduslik antibiootikum

MetsaseenedJuba vanas Egiptuses vaadati seeni kui surematuse taimi, mis olid kättesaadavad vaid vaaraodele ja nende kaaskonnale. Ka mitmed antiik-Rooma ja -Kreeka filosoofid nagu Plinius, Dioscordides ja Seneca kirjutasid seentest ning nende tervendavatest omadustest. Aasia meditsiinis on raviseeni kasutatud juba tuhandeid aastaid ning Chaga seent on Põhja-Ameerikas ja Siberis kasutatud alates 16. sajandist. Üks suurimaid avastusi seente raviomaduste kohta tehti aastal 1928, kui šoti teadlane Alexander Fleming avastas penitsilliini, mis on üks tuntumaid antibiootikume kogu maailmas, ning mille kasutamine on päästnud maailmas hinnanguliselt üle 200 miljoni inimese.

Miks on raviseened niivõrd võimsad?

Chaga pulber
Aja jooksul on tehnoloogia oluliselt edasi arenenud ning koos sellega ka meie teadmised seeneriigist. Nüüdseks on teaduslikud uuringud kinnitanud seente kasulikku toimet meie tervisele. Alljärgnevalt toome välja põhilised kasutegurid, miks peaksid kaaluma raviseente lisamist oma igapäevamenüüsse.

1) Immuunsüsteemi turgutamine

Raviseened sisaldavad hulgaliselt erinevaid kasulikke ühendeid, mis aitavad kaasa immuunsüsteemi normaalsele talitlusele. Beeta-glükaanid ja triterpeenid toetavad organismi vastupanuvõimet ja võitlevad allergiate, astma ja kroonilise väsimuse vastu. Polüsahhariidid on erinevates teaduslikes uuringutes näidanud kasvajatevastaseid omadusi, mistõttu kasutatakse seeni Aasia meditsiinis laialdaselt ka vähktõve vastu võitlemisel.

2) Palju antioksüdante

Antioksüdandid on ühed efektiivseimad abilised võitlemaks vabade radikaalide vastu, mis liiguvad meie kehades ringi ja võivad kahjustada organismi DNA- ja rakutasandil, põhjustades organismis negatiivseid muutusi nagu enneaegne vananemine ja kasvajad. Raviseened sisaldavad palju antioksüdante nagu glutatioon ja ergotioneiin, mis aeglustavad vananemisprotsessi ning vähendavad südamehaiguste riski. Glutatiooni leidub teadaolevat kõige enam just maitake seenes.

3) Bakterite- ja põletikevastane toime

Teaduslikud uuringud on tõestanud, et raviseentel on põletikke vähendav toime. Nimelt aktiveerivad seenevalgud erinevaid immuunsüsteemile olulisi keharakke nagu lümfotsüüdid ja makrofaagid, mis võitlevad Sinu kehas erinevate põletikukollete vastu. Lisaks on leitud, et raviseentel on ka bakteritevastane toime.

4) Vitamiinid ja mineraalid

Raviseened toodavad B- ja D-vitamiini, mis on taimede puhul üsna haruldane. Seetõttu on seened eriti heaks abimeheks taimetoitlastele, kellel võib loomsete toiduainete vältimisega jääda kättesaamatuks mõned olulised vitamiinid. Vitamiinipuudus võib mõjuda meie organismile laastavalt.

5) Parem elukvaliteet

Raviseened annavad Sulle juurde rohkem energiat, leevendavad erinevaid tervisemuresid ning aitavad Sul püsida tervena ja heatujulisena kogu aasta. Sellest tulenevalt tõuseb Sinu elukvaliteet märgatavalt, kui teed otsuse investeerida oma tervisesse ja heaolusse.

Levinumad raviseened

Nüüd kui teate juba märksa enam, mis teeb raviseenest raviseene ja kuivõrd kaua on nad leidnud koha kogu inimkonna laual, räägime konkreetsemalt erinevatest seentest, et saaksite leida endale just selle õige. Lisaks meeletult kirjule välimusele on seente omadused just sama mitmekülgsed - vaata mis kõnetab just Sind kõige enam.

1) Chaga ehk must pässik - elujõud ja immuunsus 

Lapimaa chagaChaga on huvitava välimusega seen, mis sarnaneb rohkem söetükile kui tavapärasele seenele. Chaga on üks tuntumaid seeni meie laiuskraadidel ning meie esivanemad on tundnud teda juba aastasadu. Chagal on mitmeid tervist tugevdavaid omadusi nagu immuunsüsteemi turgutamine, organismi toetamine kasvajate vastu võitlemisel, põletikuvastased omadused ja veresuhkru alandamine.

 

 

2) Lion's mane ehk lõvilakk-korallnarmik - ajule ja mälule

lions mane

Lion's Mane on kahtlemata üks ilusamaid seeneriigi saadikuid - ta on suur valge lõvilakka meenutav seen, mida on viimasel ajal uuritud kõige rohkem. On leitud, et lõvilakk-korallnarmik mõjub eriti soodsalt just ajule ja närvisüsteemile, aidates kiirendada närvisüsteemi taastumist vigastustest, kaitsta dementsuse eest ja leevendada kerge depressiooni ning ärevuse sümptomeid. Lisaks võib Lion's Mane kaitsta Sind ka südamehaiguste riski, diabeedi ja seedetrakti haavandite eest.


Tutvu Lion's Mane raviomadustega lähemalt siit.

3) Reishi ehk läikvaabik - rahulik meel ja parem uni

reishi läikvaabik ganoderma
Lehvikujuline ja oranži-punakaspruuni värvi Reishi on üks pikima ajalooga seeni, mida on kasutatud Hiinas juba tuhandeid aastaid. Reishi on tuntud ka kui "surematuse seen" ja "seente kuningas". Reishit kasutatakse taimses meditsiinis adaptogeenina, mis aitab kehal paremini toime tulla stressiga. See seen aitab närvisüsteemil lõõgastuda ja parandab uinumist ning unekvaliteeti. Lisaks on Reishi tuntud ka rakketaastavate, immuunsusttugevdavate ja vähivastaste omaduste poolest.

Tutvu Reishi raviomadustega lähemalt siit.

4) Shiitake - vererõhk kontrolli alla

šiitake seened
Shiitake seenel on mitmeid omadusi, mis loovad tugeva baasi raudseks terviseks ja pikaks eluks. Näiteks sisaldavad Shiitake seened mitmeid keemilisi ühendeid, mis kaitsevad sinu DNAd oksüdatiivse stressi eest. Lentinaan aitab kaasa vähiravist tingitud kromoosomikahjustuste vähendamisele, eritadeniin aitab vähendada vere kolesteroolisisaldust ja toetab südame-veresoonkonna tervist ning linoleenhape võib soodustada kaalulangetamist ja lihasmassi suurendamist.

5) Maitake ehk lehtkobartorik - hüvasti, põletikud!

maitake seen

Leitakse, et Maitake seen tugevdab immuunsust ja aitab ennetada vähki, südamehaigusi ja neuroloogilisi probleeme. See tuleneb seene suurest antioksüdantide, polüsahhariidide ja beeta-glükaanide sisaldusest. Maitake seent peetakse "immunomodulaatoriks" - ühendiks, mis on võimeline nii stimuleerima kui ka alandama immuunsüsteemi aktiivsust vastavalt organismi vajadusele.


Tutvu Maitake raviomadustega lähemalt siit.

 

Maailma puhtaimad seenetinktuurid. Ilma naljata.

nordboost tinktuurid
Turul leidub mitmeid erinevaid seenepreparaate, kuid kõik seened ja nendest valmistatud toidulisandid ei ole omavahel võrdsed. Nordboosti poolt pakutavad seenetinktuurid on teiste toodetega võrreldes puhtamad ja efektiivsemad mitmel põhjusel.

1) Maailma puhtaim kasvukeskkond

puhas loodus

Kuna seened on altid koguma endasse raskemetalle, kiirgust ja ümbruskonna saasteaineid on nende puhas kasvukeskkond eluliselt oluline. Suurem osa turul pakutavatest seenetoodetest pärineb Hiinast, mis ei ole just tuntud oma puhta ja rikkumata kasvukeskkonna poolest. Kõik meie raviseened kasvavad Soomes - maailma kõige puhtama õhu ja veega riigis, kus on raviseente kasvatuseks ideaalsed tingimused. Tutvu meie seenefarmiga lähemalt siit!

2) Ainult puhtad viljakehad

viljakeha vs mütseel
Nii mõnedki seenetooted sisaldavad ainult kuivatatud teri ja seeneniidistikku ning sageli ei kasutata seda tüüpi toodetes seene viljakeha ehk kõige olulisemat osa sootuks. Meie tinktuurid on 100% orgaanilised ja valmistatud ainult viljakehadest. Ei mingeid tundmatu päritoluga lisaaineid ega seeneniidistikke.

3) Ainulaadne ekstraheerimisprotsess

ekstraheerimine

Raviseente kasutamiseks tuleb kõik tervendavad ühendid kõigepealt seentest välja saada. Kasutame selle jaoks unikaalset ultraheliga abistatud ekstraheerimistehnoloogiat, mis suurendab protsessi tõhusust ning võimaldab seeni ekstraheerida madalamatel temperatuuridel kui muidu. Tänu sellele saame seentest kätte parima ja tulemuseks on enneolematult tugevad ekstraktid. KÄÄPÄ Biotech kasutab sellist tehnoloogiat esimesena maailmas.

See on vaid lühike sissejuhatus raviseente maagilisse maailma. Uudista ringi meie blogis, liitu meie uudiskirjaga ja oled alati kursis seenemaailmas toimuvaga ning meie parimate eripakkumistega.

 
nordboost.eu

Vaata tooteid:

Chaga ehk must pässik  Lion's mane ehk lõvilakk-korallnarmik  Reishi ehk punane läikvaabik  Shiitake ehk šiitake  Maitake ehk Grifola fondosa