Lion's mane ehk lõvilakk-korallnarmik - Supertoit ajule

lion's mane ehk lõvilakk-korallnarmik
Lion's mane tinktuur
Lion's mane seened, tuntud ka kui hou tou guyamabushitake või lõvilakk-korallnarmik, on suured, valged seened, mis kasvades meenutavad lõvilakku. Neil on nii kulinaarseid kui ka meditsiinilisi kasutusviise Aasia riikides nagu Hiina, India, Jaapan ja Korea. Lion’s mane seened sisaldavad bioaktiivseid aineid, millel on kasulik mõju kehale, eriti ajule, südamele ja soolestikule.
Vaata toodet

Võimalik kaitse dementsuse eest

Aju võime kasvada ja uusi ühendusi luua väheneb tavaliselt vanusega, mis võib selgitada, miks vaimne toimimine halveneb paljudel vanematel täiskasvanutel.

Uuringud on leidnud, et lõvilakk seened sisaldavad kahte erilist ühendit, mis võivad ajurakkude kasvu stimuleerida: heritsenoonid ja erinatsiinid.

Lisaks on loomkatsetes leitud, et lõvilakk seen võib aidata kaitsta Alzheimeri tõbe - degeneratiivset ajuhaigust, mis põhjustab progresseeruvat mälukaotust.

On tõestatud, et lion's mane seen ja selle ekstraktid vähendavad hiirte mälukaotuse sümptomeid, samuti hoiavad ära Alzheimeri tõve ajal ajusse kogunevate amüloid-beeta naastude põhjustatud neuronikahjustused. Kuigi üheski uuringus ei ole analüüsitud, kas lion's mane on inimestele kasulik Alzheimeri tõve jaoks, näib see siiski vaimset toimimist soodustavat.

Kerge kognitiivse häirega eakate täiskasvanute seas läbi viidud uuringust selgus, et iga päev nelja kuu jooksul lion's mane seente tarbimine parandas oluliselt vaimset toimimist.

Lion's mane seene võime edendada närvide kasvu ja kaitsta aju Alzheimeriga seotud kahjustuste eest võib selgitada selle kasulikku mõju aju tervisele.

Lion’s mane seened sisaldavad ühendeid, mis stimuleerivad ajurakkude kasvu ja kaitsevad neid Alzheimeri tõvest põhjustatud kahjustuste eest.

Aitab leevendada depressiooni ja ärevuse kergeid sümptomeid

Kuni kolmandik arenenud riikides elavatest inimestest tunnevad ärevuse ja depressiooni sümptomeid.

Ehkki ärevuse ja depressiooni põhjuseid on palju, võib krooniline põletik olla peamine soodustav tegur.

Uued uuringud on leidnud, et lion's mane seenteekstraktil on põletikuvastane toime, mis võib vähendada ärevuse ja depressiooni sümptomeid.

Teistes katsetes on leitud, et lion's mane võib aidata ka ajurakke uuendada ja parandada hipokampuse toimimist, ajupiirkonda, mis vastutab mälestuste ja emotsionaalsete reaktsioonide töötlemise eest.
Teadlased usuvad, et hipokampuse parem toimimine võib seletada nende ekstraktidega antud hiirte äreva ja depressiivse käitumise vähenemist.

Ühes menopausijärgses eas naistel läbi viidud uuringus leiti, et ühe kuu jooksul iga päev lion's mane seeni sisaldavate küpsiste söömine aitas vähendada enda teada antud ärrituse ja ärevuse tunnet.

Võib kiirendada närvisüsteemi taastumist vigastustest

Närvisüsteem koosneb ajust, seljaajust ja muudest närvidest, mis liiguvad kogu kehas. Need komponendid töötavad koos signaalide saatmiseks ja edastamiseks, mis kontrollivad peaaegu kõiki keha funktsioone.

Aju või seljaaju vigastused võivad olla laastavad. Need põhjustavad sageli halvatust või psüühiliste funktsioonide kaotust ja nende paranemine võib võtta kaua aega.

Uuringud on siiski leidnud, et lion's mane seeneekstrakt võib seda tüüpi vigastustest taastumist kiirendada, stimuleerides närvirakkude kasvu ja taastumist.

Uuringud on näidatud, et lion's mane seeneekstrakt vähendab taastumisaega 23–41%, kui seda manustatakse närvisüsteemi vigastustega rottidele.