Chaga kasulikkus - aitab nii sees- kui välispidiselt

Chagat on meditsiinis kasutatud pikki sajandeid ning sellest saab valmistada näiteks siirupit, teed, vanniaineid, ekstrakte ja tinktuure. Ent sellega Chaga kasutusvõimalused ei piirdu. Lisaks organismi immuunsüsteemi toetamisele on Chaga ka võimas abimees Sinu naha tervisele. See hämmastav seen on täis riboflavanoide ja kannab endas võimsaid põletikuvastaseid omadusi, millel on mitmeid ravivaid toimeid igat tüüpi nahale.
chaga

1. Chaga kaitseb teid päikese eest

Vananedes võivad ohtlikud päikese- ja UV-kiired põhjustada nahavähki ning tekitada tumedaid päikeselaike. Chagas leiduvad kõikidest raviseentest ühed kõrgeimad pigmendi- ja melaniinivormid, mis aitavad tagada suurel hulgal UV-kaitset. Melaniin on oluline komponent, mis teeb suurepärase töö naha varjutamiseks ja kaitseks päikesekiirte ning ohtlike UV-kiirte eest. Chagal võib olla võtmetähtsusega roll pikaajalisest päikese käes viibimisest põhjustatud intensiivsete nahakahjustuste vähendamisel ja tumedate päikeselaikude ennetamisel.

2. Aeglusta vananemisprotsesse Chagaga

Kui teie kehas tekib õhusaaste, vananemise või stressi tõttu liiga palju vabu radikaale, kipub teie nahk kannatama mitmel erineval viisil. Chagas leiduvad ühendid võitlevad nende vabade radikaalidega, aeglustades sedasi mitmeid vananemisprotsesse. Chagas leiduvad antioksüdandid kõrvaldavad oksüdatiivset stressi ja takistavad seeläbi naha värvimuutust ning kortsude ja akne teket. Chaga seente antioksüdantide tase on seejuures looduslike toiduainete seas üks kõrgemaid. Lisaks on üheks oluliseks abimeheks ka Chagas leiduv ensüüm superoksiid dismutaas (SOD2), mis samuti läbi vabade radikaalide eemaldamise aitab tugevdada Sinu naha üldist vastupanuvõimet väliskeskkonna mõjutuste eest.

3. Chaga aitab taastada teie naha elastsuse

Chagas leidub ainulaadne betuloonhappe vorm, mis aitab stimuleerida kollageeni tootmist nahas, mis on ülioluline naha elastsuse säilitamisel. Olenevalt kahjustatud naha ulatusest võib Chaga aidata kaasa ka naharakkude paranemisele ning kasvule, aidates sedasi tõhusalt taastada naha loomulikku välimust ning ennetada kortsude teket.

4. Võitle akne vastu Chagaga

Üks efektiivsemaid ja tuntumaid viise akne ennetamiseks ning kõrvaldamiseks on naha puhtuse ja piisava koguse toitainete tagamine. Chaga seened sisaldavad ensüüme, mis teevad hämmastavat tööd hoidmaks nahka niisutatuna, vähendades samal ajal ummistunud poore ja mustuse kogunemist. Eelnevalt mainitud betuloonhape aitab vähendada ka rasu teket, mis aitab pärssida aknet põhjustavate bakterite kasvu. Lisaks aitab niisutatud nahk ennetada naha lõhenemist ja lagunemist, mis võivad samuti olla eelduseks nahaprobleemide tekkeks. Lisaks eelnevale võivad Chaga põletikuvastased omadused leevendada ka näiteks psoriaasi ja ekseemi sümptomeid.

Selleks, et võtta Chaga omadustest kõik, mis võtta annab, ei tuleks piirduda vaid Chaga suukaudse tarvitamisega. Üheks lihtsaimaks viisiks kogeda Chaga mõju teie nahale on kasutada puhtaid käsitööseepe, mille valmistamisel on kasutatud naturaalset Chagat. 

Daphne Chaga käsitööseep

Chaga käsitöö seep

Daphne kasepässikuseep on valmistatud kõrgekvaliteedilistest toidurasvadest, mille tulemuseks on mõnusa kreemja vahuga hästi puhastavad, kuid nahka hoidvad, kauakestvad seebid. Lisaks naturaalsele niisutavale glütseriinile on seepi vääristatud rahvameditsiinis tunnustatud looduslikke antioksüdante sisaldava ja põletikuvastaste omadustega koduse kasepässikutõmmise ning seebi puhastavat ja koorivat toimet suurendava kasepässikupulbriga ning melissi eeterliku õliga. Chaga seebil on suurepärane puhastav ja kapillaare tugevdav antiseptiline toime. See koorib õrnalt surnud naharakud, puhastab poorid mustusest, niisutab nahka ja eemaldab mürgised ained. Samuti aitab Chaga seep vähendada nahaärritust ja punetust. Muutke oma nahk terveks, säravaks ja värskeks Chaga käsitööseebiga.

Vaata tooteid:

Chaga ehk must pässik  Lion's mane ehk lõvilakk-korallnarmik  Reishi ehk punane läikvaabik  Shiitake ehk šiitake  Maitake ehk Grifola fondosa