Viljakeha vs mütseel ehk seeneniidistik

Kuna raviseened on muutumas üha populaarsemaks, on turule ilmumas palju uusi raviseene kaubamärke ja paraku mitte kõik neist pole võrdsed. Leiame, et on hädavajalik inimesi sellel teemal harida, sest vähesed on teadlikud mütseeli biomassil põhinevate toidulisandite probleemist.

mütseel vs seeneniidistik


Mõni ettevõte võib märgistada oma tooteid seenteks, kuigi tegelikult on tegemist lihtsalt seeneniidistikuga. Seetõttu on vajalik arutada viljakehade ja seeneniidistiku ehk mütseeli biomassi erinevusi toidulisandites. 

viljakeha vs mütseel ehk seeneniidistik nordboost

 

Viljakeha on seene keha ise (nagu õunapuul oleks õun). Mütseel on seente vegetatiivne osa, mis koosneb õrnadest hargnevatest hüüfidest (nagu puu juurestik ja kasvav substraat on nagu muld, mille peal puu kasvab).
Õunakoogi valmistamisel ei kasutaks te õunapuu oksi ja juuri, vaid sooviksite kasutada vilja ennast ehk õuna. Samuti ei soovi te toidulisandites kasutada tärklist täis teravilju, hoidke need pigem oma hommikuhelveste jaoks. Täpselt nii, nagu soovite, et teie õunakook oleks valmistatud õuntest, mitte okstest ja juurtest, soovite, et teie seene ekstraktid oleksid valmistatud ainult viljakehadest.

 
 Vasakul viljakeha ja paremal seeneniidistik


Paljudel juhtudel sisaldavad tooted ainult kuivatatud teri ja seeneniidistikku ning sageli ei kasutata seda tüüpi toodetes seene viljakeha ennast.
 

Kuna teame, et paljud raviseene tooted on valmistatud mütseeli biomassist, soovitame teil oma raviseene tooteid kriitiliselt valida.

lions mane tinktuur ekstrakt

Mütseelil põhinevad tooted ei ole teie tervisele kahjulikud, kuid neil puuduvad eelised ja potentsus võrreldes viljakehadel põhinevate toodetega. Suurem osa teaduslikest uuringutest põhineb seente viljakehadel ja neis peituvadki kõik parimad omadused.

Mis teeb Nordboosti tooted ainulaadseks on see, et meie seened kasvatatakse Soomes sertifitseeritud mahefarmis, seejärel toodetakse nendest seentest Lõuna-Soomes Karjalohjal asuvas seenevabrikus puhtad ja potentsed tinktuurid, kasutades juhtivaimat tehnoloogiat antud tööstuses. Seega võite kindlad olla, mis on meie tinktuurides - ainult 100% viljakehad.